Bursztynek na leżaku

19 sierpnia - rodzinne warsztaty weekendowe

Szukacie pomysłu na ciekawy i rodzinny sposób spędzenia czasu w czasie wakacji? Zapraszamy na spotkania pt. "Bursztynek na leżaku" do Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. To kreatywne warsztaty, dzięki którym dzieci poznają różne faktury, kolory i techniki twórcze. Warsztaty będą niezapomnianą wakacyjną przygodą i spotkaniem ze sztuką, a własnoręcznie wykonane ozdoby zabierzecie do domu.

Do udziału w warsztatach zapraszamy nie tylko gdańszczanki i gdańszczan, ale również odwiedzających miasto turystów.

Czas trwania warsztatów: soboty 08.07, 22.07, 05.08, 19.08.2023 r.

Godz. 10.30-12.30 (2 godziny)

Gdzie: Sala edukacyjna w Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie

Wejście od Domu Młynarza i ul. Na Piaskach

Bilety:

• dziecko do 3 lat – bezpłatnie
  • dziecko od 3 lat - 30zł
  • rodzic (opiekun) - 20zł

Bilety do kupienia w kasie Muzeum Bursztynu i online

Limit uczestników: 20 osób (dzieci i rodzice)

Prowadzenie: Joanna Kowalska

HARMONOGRAM I TEMATY SPOTKAŃ:

8.07.2023 (sobota) godz. 10.30-12.30

Warsztat „Obrazy natury”

To propozycja wykonania obrazów z naturalnych materiałów - piasku morskiego, patyków, muszelek, ale też sznurków, tektury falistej, drewnianych i szklanych koralików, tkanin. Do obrazów dzieci własnoręcznie wykonają ramki i zawieszki.

22.07.2023(sobota) godz. 10.30-12.30

Warsztat „Bursztynowe magnesy i zakładki”

Uczestnicy warsztatów wykonają magnesy na lodówkę - inkluzje, z wykorzystaniem morskich kamyków. Cześć z nich, to będą malowane kamienie - magnesy, imitacje bursztynków i inkluzji.

Drugą propozycją będą zakładki do książek w kształcie Muzeum Bursztynu w Gdańsku, czyli Wielkiego Młyna oraz w kształcie bursztynów i symboli morskich. Dzieci dostaną przygotowaną wcześniej formę. Do zakładki przyklejony będzie sznureczek z prawdziwym bursztynkiem na jego końcu. Ta część będzie wystawała poza czytaną książkę z zakładką. Na pewno zwróci na siebie i książkę uwagę, dzięki swej oryginalności.

05.08.2023 (sobota) godz. 10.30- 12.30

Warsztat Pozdrowienia z "bursztynowego"

Na tych warsztatach zostaną wykonane pocztówki z wakacji w trzech technikach - collage, akwarela, rozeta. Pocztówki będzie można wysłać swoim przyjaciołom i bliskim jako pamiątkę z wakacji. Chętni ozdobią koperty do pocztówek.

19.08.2023 (sobota) godz. 10.30-12.30

Warsztat „Okulary na wakacje”

Dzieci z opiekunami zaprojektują i przygotują okulary z papieru i kolorowych folii. Podczas zajęć wykorzystamy również bursztynki, kolorowe papiery o różnych fakturach, kwiatki
z tkanin i papieru. Powstaną unikatowe propozycje okularów na  wakacje, przestrzenne i bardzo kolorowe.

O prowadzącej warsztaty:

Joanna Kowalska – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, Niepublicznego Studium Medycznego w Gdańsku (Terapia zajęciowa), UKSW w Warszawie (kierunek: Pedagogika Rewalidacyjna). Współtwórca Świetlicy Socjoterapeutycznej „Baszta” w Nowem nad Wisłą (świetlica o profilu artystycznym) i jej wieloletni pracownik.

Autorka i realizatorka projektów artystycznych w kraju i za granicą. W swojej pracy podejmowała także liczne działania artystyczne z udziałem osób z niepełnosprawnością oraz realizowała autorskie projekty plastyczne dla dzieci z dysleksją i dysortografią. Współpracuje z Gdańską Akademią Seniora. Uczestnik programu TVP „Kawa czy herbata” z promocją nowatorskich działań artystycznych i terapii przez sztukę.

Od 2022 r. prowadzi rodzinne, weekendowe warsztaty w Muzeum Bursztynu.